MENY

Spelprogram/Resultat


Tid Matchnr Lag Resultat
Fredag      
12.00 1 Tillberga - Borlänge Bandy 2-1 
12.50 2 Västerås SK - Sandvikens AIK 2-10
13.40 3 Västanfors IF - Gustavsberg Bandy 5-0 
14.30   ISUNDERHÅLL  
15.00 4 Vetlanda BK - Ljusdals BK 7-0 
15.50 5 Edsbyn IF - UNIK 3-1 
16.40 6 Sirius Bandy - Villa/Lidköping 2-4 
17.30   ISUNDERHÅLL
18.00 7 Spånga-Bromsten - Åby/Tjureda 4-3
18.50 8 Selånger - GT 76 2-4 
19.40 9 SK - Höjden - Skiold 2-5
20.30  

INVIGNING MED STRAFFTURNERING

Straffturnering vanns av Stefan Wernersson Åby/Tjureda

 
20.50   ISUNDERHÅLL  
21.20 10 Botnia 69 - Falu BS 3-0 
22.10 11 Villa/Lidköping - Västanfors IF 2-2 
23.00 12 Sandvikens AIK - Åby/Tjureda 5-0 
Lördag      
07.00 13 Vetlanda BK - Selånger  10-1
07.50 14 Tillberga - SK Höjden 0-1 
08.40 15 Botnia 69 - Edsbyn IF 4-0 
09.30   ISUNDERHÅLL  
10.00 16 Spånga-Bromsten - Västerås SK

4-2 

10.50 17 Ljusdal BK - GT 76  8-2
11.40 18 Gustavsberg Bandy - Sirius Bandy 2-1
12.30   ISUNDERHÅLL  
13.00 19 Borlänge Bandy - Skiold 4-3 
13.50 20 Falu BS - UNIK 2-5 
14.40 21 Sandvikens AIK - Spånga-Bromsten 3-0 
15.30   ISUNDERHÅLL  
16.00 22 GT 76 - Vetlanda BK 1-14 
16.50 23 Villa/Lidköping - Gustavsbergs Bandy 6-0 
17.40 24 Skiold - Tillberga 1-1
18.30   ISUNDERHÅLL  
19.00 25 UNIK - Botnia 69 2-7 
19.50 26 Åby/Tjureda - Västerås SK 1-5 
20.40 27 Västanfors IF - Sirius Bandy 1-4
21.30   ISUNDERHÅLL  
22.00 28 Selånger - Ljusdals BK   1-5
22.50 29 SK Höjden - Borlänge Bandy   1-4
23.40 30 Falu BS - Edsbyn IF   6-0
Söndag      
07.00 31 Sandviken AIK - Ljusdal 1-8 
07.50 32 Vetlanda - Spånga/Bromsten  8-1
08.40   Isunderhåll  
09.10 33 Borlänge - Skiold 1-2 
10.00 34 Villa/Lidköping - Botnia 1-0 
    Isunderhåll  
11.30 35 SEMI 1      Ljusdal - Vetlanda     0-6 
12.20 36

SEMI 2      Skiold - Villa/Lidköping

Sudden deth i 4:e minuten   

3-4
    Isunderhåll    
13.40 37 Tredje pris Ljusdal - Skiold 5-1 
14.30   Isunderhåll  
15.00 38 FINAL Vetlanda - Villa/Lidköping 4-0
16.00   Prisutdelning  


-

Webdoc CMS